Advertisements
Skip to content

Spring ports wrap up: April 28

4/28 Results

Boys Volleyball

Lincoln Way East Invite
Maine West def Lyons 25-10, 25-13
Maine South def Walter Payton 25-12, 22-25, 15-13
West Aurora def Joliet Catholic 25-22, 27-25
Evanston def Stagg 25-13, 25-16
Lincoln Way Central def Sandburg 25-12, 25-18
Bolingbrook def Addison Trail 21-25, 25-22, 15-13
St. Rita def Naperville North 25-23, 25-23
St. Charles North def Willowbrook 25-12, 25-22
Brother Rice def Lincoln Way East 20-25, 25-15, 15-11
Lincoln Way West def Downers Grove South 25-18, 25-16
Downers Grove North def Lake Park 25-11, 25-20
Parkway Central def Minooka 25-22, 25-9
Downers Grove North def Lincoln Way Central 21-25, 25-16, 15-11
Lincoln Way Central def West Aurora 25-22, 25-20
Lincoln Way Central def Willowbrook 25-23, 25-21
Lincoln Way Central def Addison Trail 25-16, 21-25, 15-13

Hersey Invite
Hersey def Riverside Brookfield 25-14, 25-23
Hersey def Conant 25-17, 25-12
Hersey def St. Viator 25-18, 25-9
Hersey def South Elgin 25-14, 25-7
Hersey def Glenbrook South 27-25, 27-25, 25-10
Glenbrook South def Conant 25-12, 25-14
Glenbrook South def South Elgin 25-13, 25-13
Glenbrook South def Riverside Brookfield 25-22, 22-25, 15-8
Glenbrook South def St. Viator 25-10, 25-20
Riverside Brookfield def St. Viator 25-19, 20-25, 15-10
Riverside Brookfield def Conant 25-11, 25-22
Riverside Brookfield def South Elgin 25-14, 25-12
St. Viator def South Elgin 25-16, 25-13
St. Viator def Conant 25-16, 25-20
Conant def South Elgin 25-15, 25-23

Libertyville Invite
Schaumburg def Libertyville 22-25, 25-21, 14-16
Schaumburg def Prospect 25-18, 25-15
Schaumburg def Jefferson 26-24, 25-17
Prospect def Libertyville 26-24, 17-25, 15-11
Prospect def Jefferson 25-17, 19-25, 15-12
Libertyville def Jefferson 25-13, 22-25, 15-10
Lake Forest def Palatine 21-25, 25-19, 15-13
Lake Forest def Oak Forest 25-21, 25-19
Lake Forest def Elk Grove 25-16, 25-15
Palatine def Oak Forest 25-14, 25-12
Palatine def Elk Grove 25-17, 25-22
Oak Forest def Elk Grove 25-15, 25-17
Lake Forest def Prospect 25-14, 25-20
Schaumburg def Palatine 25-23, 15-25, 15-11
Lake Forest def Schaumburg 25-20, 18-25, 15-12
Palatine def Prospect 25-23, 25-17
Oak Forest def Jefferson 25-19, 20-25, 15-11
Libertyville def Elk Grove 25-9, 25-18
Libertyville def Oak Forest 25-8, 25-16
Jefferson def Elk Grove 25-19, 22-25, 15-8

Lafayette Invite
Marist def Zumwalt South 25-12, 25-17
Marist def Howell Central 25-14, 25-19
Marist def Lafayette 25-18, 25-21
Marist def St. John Vianney 25-17, 25-20
St. Louis University def Marist 21-25, 25-23, 25-23

Benet Invite
Glenbard West def Naperville Central 25-19, 25-19
Oswego East def Oswego 25-19, 18-25, 25-18
Benet def Neuqua Valley 26-24, 21-25, 25-22
St. Francis def Plainfield Central 27-25, 25-22
Glenbard West def Neuqua Valley 25-22, 25-20
Naperville Central def Benet 27-25, 25-20
Neuqua Valley def Benet 25-16, 25-22
Glenbard West def Naperville Central 25-20, 25-20
Oswego def St. Francis 25-20, 25-19
Oswego East def Plainfield Central 23-25, 25-12, 25-16
St. Francis def Plainfield Central 25-20, 25-23
Oswego def Oswego East 25-19, 16-25, 25-23

Girls Softball

Barrington def Hoffman Estates 16-0
Plainfield South def Homewood Flossmoor 4-1
Mt. Carmel def Altamont 11-8
Oak Park River Forest def Schaumburg 13-3
Prospect def Addison Trail 20-6
Plainfield East def Lake Park 9-5
Mundelein def Glenbrook South 13-7
Hersey def Glenbrook North 13-9
Grant def Palatine 6-2

Boys Baseball

Mundelein def Crystal Lake Central 7-6
Niles West def Vernon Hills 5-3
Conant def Grayslake Central 5-3
Wheaton North def Glenbard North 6-5
St. Charles North def Libertyville 9-1
Evanston def Von Steuben 16-3

Girls Lacrosse

Mundelein def Geneva 19-10
Deerfield def Northside 17-6
Carmel def Regina Dominican 18-4
Rockford def Lyons 17-8
Trinity def Fremd 11-5

Girls Soccer

Glenwood def Morton 2-1
Maine South def Prospect 2-1 (MS won in PKs)
New Trier def Naperville North 1-0
Benet def Sandburg 4-0
Burlington Central def Evanston 1-0
Conant def Boylan 3-0
Oswego def Oak Park River Forest 3-0
Palatine def Downers Grove South 1-0
Lyons def Fremd 3-1
Elk Grove def Buffalo Grove 2-1
Carmel def Nazareth Academy 5-0

Deerfield def Warren 3-2 (DF won in PKs)
Mt. Vernon def Mt. Carmel 8-0
Wheaton Warrenville South def Glenbard South 5-0
Waukegan def Maine East 1-0
Grant def Maine East 3-0
Stevenson def Lakes 2-1

Girls Water Polo

Stevenson def Jenison 9-0

Boys Water Polo

Loyola def Brother Rice 11-3
Lincoln Way East def Palatine 15-4

Boys Lacrosse

Culver Academies def Lake Forest 23-1
St. Charles North def Marmion 22-1
South Elgin def Grayslake Central 13-7

Advertisements

Leave a Reply

%d bloggers like this: