Advertisements
Skip to content

Spring sports wrap-up: 5/3

Boys Volleyball

Deerfield def Vernon Hills 25-18, 25-19
Barrington def Conant 25-20, 25-22
Boylan Catholic def Belvidere 25-16, 25-14
Brother Rice def Oak Forest 25-17, 25-22
Fremd def Hoffman Estates 25-14, 25-14
Glenbard West def Downers Grove South 25-20, 25-13
Glenbrook North def Highland Park 25-14, 25-17
Hersey def Prospect 25-21, 25-19
Lake Park def Wheaton North 25-22, 25-17
Leyden def Lyons 25-19, 25-19
Lincoln Way Central def Bolingbrook 25-18, 27-25
Lincoln Way West def Homewood Flossmoor 25-17, 25-8
Maine West def Maine East 25-21, 25-19
Marist def Benet 25-14, 25-20
Mundelein def Grayslake Central 25-13, 24-26, 25-19
Naperville North def Glenbard North 25-20, 25-20
Oak Lawn def Tinley Park 25-8, 25-11
O’Fallon def Belleville West 25-19, 25-15
Palatine def Schaumburg 27-25, 25-19
Plainfield East def Minooka 25-21, 25-20
Richards def Eisenhower 24-26, 25-22, 25-18
St. Patrick def Nazareth 25-17, 25-9
Sandburg def Lockport 25-21, 25-19
Shepard def Lemont 25-19, 25-16
Stagg def Andrew 25-21, 25-23
Stevenson def Grant 25-11, 25-16
West Chicago def Streamwood 25-7, 25-21
Wheeling def Rolling Meadows 25-21, 17-25, 27-25

Boys Baseball

St. Patrick def Notre Dame 3-2
Plainfield North def Joliet Central 10-0
Lyons def Downers Grove North 6-3

Girls Soccer

Fremd def Rolling Meadows 3-1
Lincoln Way West def Thornwood 5-0
Neuqua Valley def Lake Park 7-0
Plainfield East def Plainfield North 1-0
Glenbard East def Streamwood 10-0
Geneva def Wheaton Warrenville South 2-1
Prospect def Hoffman Estates 2-1
York def Oak Park River Forest 3-0
Stevenson def Waukegan 10-0
Deerfield def Maine East 7-0
Lockport def Lincoln Way East 1-0
Stagg def Lincoln Way Central 1-0
Lake Forest def Mundelein 1-0
Metea Valley def Glenbard North 4-0
Naperville Central def Wheaton North 2-1
Naperville North def Waubonsie 2-1

Girls Lacrosse

Libertyville def Resurrection 16-5
Barrington def Schaumburg 14-2
Downers Grove North def WWS/Wheaton North 13-9
Glenbrook South def Montini 9-8
Trinity def St. Francis 19-15

Boys Water Polo

Libertyville def Prospect 7-6
Lincoln Way Central def Stagg 12-11
Sandburg def Lincoln Way East 7-5

Girls Water Polo

New Trier def Maine South 22-7
Conant def Hersey 7-5
Glenbrook South def Maine West 18-6
Prospect def Latin 11-3

Girls Softball

Plainfield South def Plainfield East 9-2
Wheaton Warrenville South def Glenbrook North 9-1
Downers Grove North def Lockport 3-1
Lincoln Way Central def Lincoln Way West 11-1
Libertyville def Wauconda 15-2

Boys Lacrosse

Marist def Providence 16-4
St. Viator def Benet Academy 18-4

Advertisements

Leave a Reply

%d bloggers like this: